دهان شویه ها

یکی از پر کاربرد ترین مواردی که برای تمیزی دهان و دندان و از بین بردن بوی بد دهان استفاده میشد دهان شویه ها هستند.

همانطور که میدانید در گذشته استفاده از دهان شویه ها در مدارس بسیار مرسوم بوده و بعضی مواقع دانش آموزان را در هفته چندید بار برای استفاده از دهان شویه تشویق میکردند.

اما در استفاده از دهان شویه ها باید دقت بسیار زیادی شود. چرا که دهانشویه با وجود نکات مثبتی که دارند درصورتی که مداوم استفاده شوند میتوانند باعث از بین رفتن باکتری های مفید دهان شوند.

دکتر مسیحی در این باره توضیح میدهد که استفاده مداوم از دهان شویه ها در صورت استفاده مداوم و طولانی مدت و به بیان بهتر استفاده بی رویه از دهان شویه میتواند باعث تغییر رنگ در دندان ها آسیب های مربوط به ماده فلوراید و عادت شدن استفاده از دهان شویه و جایگزین کردن آن با مسواک بدلیل استفاده آسان تر بشود.

انواع مختلفی از دهان شویه ها تحت عنوان دهان شویه های خوش بو کننده دهان در بازار موجود هستند که استفاده از آنها چندان مورد تایید نیستند مگر در زمان های ضروری و مقطعی.

نکته مهم درمورد دهان شویه ها این است که باید به میزان فلوراید موجود در آن دقت شود چرا که دهانشویه حاوی فلوراید میتواند نمیتوان به مقاوم شدن ساختمان دندان کمک کرده و دیگر دهانشویه از پوسیدگی به  از پوسیدگی پیشگیری کند. اما اگر پوسیدگی اتفاق افتاده باشد،.هیچ عنوان نمی تواند از پیشرفت آن جلوگیری کند

مسواک و نخ دندان، سپس دهانشویه

برای استفاده از دهانشویه ابتدا باید دندان ها را مسواک زد و نخ دندان کشید.

 سپس می توان به مدت 20 ثانیه دهانشویه را در داخل دهان غرغره کرد و دور ریخت.

بعد از آن هم بهتر است نیم تا یک ساعت چیزی نخورد تا بتواند اثر خود را در دهان نشان دهد. البته اثرات دهانشویه خیلی کوتاه مدت است و بوی خوب آن حداکثر تا نیم ساعت باقی می ماند.

نکته:

مصرف دهانشویه ها برای کودکان زیر شش سال توصیه نمی‌شود، زیرا احتمال دارد دهانشویه را قورت دهند که این کار برای سلامتی آنها خطرناک است.

, , ,
نوشتهٔ پیشین
بهترین متخصص ارتودنسی کیست؟
نوشتهٔ بعدی
قرص های هورمون تیروئید T4 برای کم کاری تیروئید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست