باورهای غلط در درمان ارتودنسی

باورهای غلط در درمان ارتودنسی

 

دراین پست قصد داریم چند مورد از رایج ترین باورهای غلط و نادرست در مورد ارتودنسی را برای شما مطرح کنیم تا با دانستن آنها، بتوانید تصمیم درستی برای سلامت و زیبایی دندان های خود بگیرید.

بدون معطلی و حرف اضافه میریم سراغ این باورها:

  1. درمان ارتودنسی فقط مخصوص کودکان و نوجوان هاست.

برخلاف باور بخش عمده ای از مردم که فکر می کنند فقط کودکان و نوجوان ها می توانند از ارتودنسی بهره ببرند و دیگر آنها برای اینکار پیر شدند، باید بدانید ارتودنسی برای هیچ سنی دیر نیست و شما هیچ وقت برای داشتن لبخندی زیبا پیر نیستید.

در بسیاری از کشورهای جهان بیشتر متقاضیان خدمات ارتودنسی، افراد بالغی هستند که از روش هایی مانند ارتودنسی نامرئی یا Invisalign استفاده می کنند.

انجام ارتودنسی به نوعی سرمایه گذاری در سلامت و بهتر زندگی کردن شما می باشد، زیرا فواید آن صرفا زیبایی و داشتن یک لبخند زیبا و دندان هایی مرتب نیست.

با ارتودنسی شما دارای دندان هایی صاف و مرتب می شوید، که باعث راحت تر تمیز کردن آنها می شود که نتیجه آن عدم پوسیدگی، عدم سایش، بهبود عملکرد در جویدن غذا، کاهش درد فک و مهمتر از همه افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

  1. درمان ارتودنسی زمان بسیار زیادی می برد.

این مورد فقط زمانی صحیح است که متخصص ارتودنسی باید یک مورد خیلی ویژه و خاص روبه رو شود.

درغیراینصورت با تکنولوژی و فناوری های جدیدی که در این حوزه ظهور کرده می توانید پیشرفت در بعضی از دندان ها را حتی در روز اولی که از بریس ها استفاده می کنید، ببینید.

  1. دیده شدن بریس ها (ابزار ارتودنسی که روی دندان ها قرار میگیرند) زشت و زننده است.

برای این مورد هم باید بدانید که بریس های کنونی دیگر مانند بریس های آهنی گذشته، زشت و زننده نیستند. امروزه بریس ها و روش های ارتودنسی نامرئی وجود دارد که از بریس هایی هم رنگ دندان و بسیار نازک استفاده می کنند، که اتفاقا باعث زیباتر شدن لبخند شما نیز می شود.

  1. فرقی بین دانپزشک و متخصص ارتودنسی نیست

خیلی از افراد فکر می کنند، دندانپزشک همیشگی شان می تواند نظر و کار ارتودنسی را برای آنها انجام دهد، اما این باوری به شدت اشتباه هست.

کار این دو از همه متفاوت است، دندانپزشک از طریق عکس می تواند به سالم نگه داشتن و درمان دندان های شما کمک کند، اما متخصص ارتودنسی، در اصلاح دندان ها و تنظیم فک شما تخصص دارد.

پس حتما برای ارتودنسی، به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

  1. استفاده از بریس ها باعث احساس درد و آزردگی می شود.

بعضی افراد فکر می کنند استفاده از بریس بروی دندان ها باعث درد و ناراحتی می شود و همین موضوع آنها را از ارتودنسی دورنگه می دارد.

باید بدانید که البته ممکن است به دلیل جابجایی و حرکت دندان ها کمی احساس ناراحتی داشته باشید اما هرگز احساس درد نخواهید کرد.

و البته می توانید با استفاده از ارتودنسی نامرئی یا بریس های شفاف این موضوع و ترس خود را تا حد زیادی از بین ببرید.

فهرست